Ataköy Şafak Hastanesi

Sağlığınız için buradayız
Smaller Font Default Font Larger Font
Turkish Arabic English German Russian Spanish

Misyon

Sağlıklı bir toplum anlayışı ile hasta memnuniyeti odaklı,yüksek kalitede nitelikli sağlık hizmetini tıbbi etik değerler çerçevesinde, ekonomik olarak sunmak. 

Vizyon

Çağdaş altyapısı, deneyimli ekibi ile uluslar arası sağlık standartlarını benimseyen, tedavi edici uygulamaların yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerine de önem veren, saygın referans bir sağlık kuruluşu olmak.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hekim Arama

Hastanemizi Nasıl Seçtiniz?

Özel Ataköy HastanesiKlinik Laboratuarları, hastalarımıza en güvenilir sonuçları en kısa sürede vermeyi amaçlamakta ve kapsamlı test menüsüyle kesintisiz 24 saat boyunca hizmet üretmektedir. Randevu almayı gerektirmeden hafta sonları ve tüm resmi tatil günleri dahil hastalarımızın hizmetindedir. Laboratuarda çalışılan testler internal ve eksternal kalite kontrol programları ile kontrol edilmektedir ve sürekli olarak performans değerlendirilmesi, yeni test eklenmesi ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Özel İstanbulşafak HastanesiKlinik laboratuar kadrosunu Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı, tıbbi laborantlar, hemşire ve tıbbi sekreterlerden oluşmaktadır.

Testler, analitik performansı ve doğruluğu etkileyebilecek tüm preanalitik, analitik ve postanalitik faktörler titizlikle incelenerek analiz edilmekte ve uzman hekimler tarafından onaylanmaktadır.
Laboratuarımızda otomatik analiz sistemleri (otoanalizörler) kullanarak gerçekleştirdiğimiz geniş test panelimiz;
*Biyokimya ( glukoz, glukoz yükleme testleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, kan lipit düzeyleri, elektrolitler…)
*Hematoloji (tam kan sayımı, retikülosit sayımı…)
*Kan grubu tayini, sedimentasyon, ferritin, vitamin B12, folik asit, coombs testleri
*Endokrinoloji (tiroid hormon düzeyleri, kanda gebelik testleri, fertilite hormon düzeyleri , kardiyak markerlar, parathormon…..)
*Koagülasyon testleri ( kanama pıhtılaşma zamanı, aPPT, PT, fibrinojen…)
*İdrar testleri (tam idrar tetkiki, idrarda gebelik testi, 24 saatlik idrar testleri….)
*Dışkı testleri (dışkı mikroskopisi ve parazit incelemesi, dışkıda Helicobakter pylori antijen tayini, dışkıda rotavirüs, adenovirus, amip ve giardia antijen testleri…)
*Alerji testleri (çocuk alerji paneli, gıda alerji paneli, solunum alerji paneli ve spesifik alerji testleri…)
*İmmünoloji ( ASO, CRP, RF, tümör markerları…)
*Serolojik testler (hepatit markerları, HBsAg, Anti-HBs, Anti-HCV, Anti HIV testi….)
*Viral hastalıkların tanısına yönelik antijen ve antikor testleri (Kızamık, kızamıkçık, kabakulak, suçiçeği, toxoplasma,….)
*Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı testleri (Sifiliz, gonore, Chlamydia ve Mycoplasma enfeksiyonları)
*Prenatal tarama testleri (ikili test, üçlü test…)
*Yenidoğan tarama testleri (Neonatal TSH, PKU, metabolik tarama testleri….)
*Otoantikorlar ve romatoloji testleri
*Mikrobiyolojik testler ( boğaz kültürü, idrar kültürü, balgam kültürü, kan kültürü, mantar kültürü, tüberküloz testleri, Strep A testi,…)

Sitede Ara!

Bizden Haberler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Prev Next

Dr. Cengizhan DURSUN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Cengizhan DURSUN hastanemizde hasta kabulüne başlamıştır.

Ameliyatsız Damar Tıkanıklığı Tedavisi

Ameliyatsız Damar Tıkanıklığı Tedavisi

Yepyeni Bir Buluş: BiyotutkalÖzellikle son dönemde “yetmezlikli varis” damarlarında biyolojik tutkal uygulamasının, artık lazerden de konforlu olması, bu hastalığın tedavisini da...

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi  Toplumumuzda bilinenden çok daha sık rastlanan varisin farklı türleri var. Özellikle bacaklarda iç varis,  yüzeysel varis,  bağlantı damarları varisi...

Pınar Bayramgürler Ödül

Pınar Bayramgürler Ödül

Bahçelievler Kadın Meclisi Yılın Başarılı Kadınlarını seçti… Bahçelievler Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Topluma Örnek Olmuş Kadın” ödülleri önceki akşam sahiplerini bul...

Şeker hastalığı ( Tip 2 Diabet ) Ameliyatı

Şeker hastalığı ( Tip 2 Diabet ) Ameliyatı

  Şeker hastalığını yani Tip II Diyabeti ameliyatla düzeltme fikri ilk olarak Dünyanın en prestijli bilimsel arastırmalarının yayınlandığı Annals of Surgery dergisinde 1995 yılınd...

Bel ve Boyun Ameliyatları

Bel ve Boyun Ameliyatları

Şu unutulmamalıdır ki; biz boyun rahatsızlıklarının yaklaşık % 95′ini cerrahi dışı yöntemlerle tedavi edebiliyoruz. Demek oluyorki; %5 gibi az bir kesimi ameliyat ediyoruz. Bu %5′l...